Murata Electronics BLF03JD421GNED
Part No.:
BLF03JD421GNED
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BLF03JD421GNED.pdf
Description:
FERRITE BEAD 420 OHM 0201 1LN
Shipping
BLF03JD421GNED Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLF03
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
420 Ohms @ 700 MHz
Current Rating (Max):
480mA
DC Resistance (DCR) (Max):
280mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.017" (0.43mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)