Murata Electronics BLF02RD331GNED
Part No.:
BLF02RD331GNED
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
BLF02RD331GNED.pdf
Description:
FERRITE BEAD 330 OHM 01005 1LN
Shipping
BLF02RD331GNED Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLF02
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
330 Ohms @ 2.4 GHz
Current Rating (Max):
220mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.013" (0.32mm)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)