Murata Electronics BLE32SN120SN1L
Part No.:
BLE32SN120SN1L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
BLE32SN120SN1L.pdf
Description:
FERRITE BEAD 12 OHM 1210 1LN
Shipping
BLE32SN120SN1L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLE32
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
12 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
20A
DC Resistance (DCR) (Max):
0.6mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.087" (2.20mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)