Murata Electronics BLE18PS080SH1D
Part No.:
BLE18PS080SH1D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLE18PS080SH1D.pdf
Description:
EMC
Shipping
BLE18PS080SH1D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLE18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
8.5 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
8A
DC Resistance (DCR) (Max):
4mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)