Ampleon USA Inc. BLC9H10XS-300PY
Part No.:
BLC9H10XS-300PY
Package:
SOT-1273-1
Datasheet:
BLC9H10XS-300PY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1273-1
Shipping
BLC9H10XS-300PY Specifications
Package/Case:
SOT-1273-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
600MHz ~ 960MHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
600 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
108 V