Ampleon USA Inc. BLC9G22LS-120VTZ
Part No.:
BLC9G22LS-120VTZ
Package:
SOT-1271-2
Datasheet:
BLC9G22LS-120VTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1271-2
Shipping
BLC9G22LS-120VTZ Specifications
Package/Case:
SOT-1271-2
Packaging:
Bulk
Frequency:
2.11GHz ~ 2.18GHz
Gain:
18.1dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
700 mA
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
65 V