Ampleon USA Inc. BLC8G24LS-241AVY
Part No.:
BLC8G24LS-241AVY
Package:
SOT-1252-1
Datasheet:
BLC8G24LS-241AVY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V DFM8
Shipping
BLC8G24LS-241AVY Specifications
Package/Case:
SOT-1252-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain:
14.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
56W
Voltage - Rated:
65 V