Ampleon USA Inc. BLC2425M10LS500PY
Part No.:
BLC2425M10LS500PY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT1250-1
Datasheet:
BLC2425M10LS500PY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1250-1
Shipping
BLC2425M10LS500PY Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT1250-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain:
14.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
4.2µA
Noise Figure:
Current - Test:
20 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
65 V