Ampleon USA Inc. BLC2425M10LS250Z
Part No.:
BLC2425M10LS250Z
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1270-1
Datasheet:
BLC2425M10LS250Z.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1270-1
Shipping
BLC2425M10LS250Z Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1270-1
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain:
14.4dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V