Ampleon USA Inc. BLC10G22LS-240PVTY
Part No.:
BLC10G22LS-240PVTY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT1275-3
Datasheet:
BLC10G22LS-240PVTY.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1275-3
Shipping
BLC10G22LS-240PVTY Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT1275-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain:
19.7dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1.4µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.6 A
Power - Output:
60W
Voltage - Rated:
65 V