Ampleon USA Inc. BLA9H0912LS-700GU
Part No.:
BLA9H0912LS-700GU
Package:
SOT-502E
Datasheet:
BLA9H0912LS-700GU.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V CDFM2
Shipping
BLA9H0912LS-700GU Specifications
Package/Case:
SOT-502E
Packaging:
Tray
Frequency:
960MHz ~ 1.215GHz
Gain:
20dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
700W
Voltage - Rated:
106 V