Ampleon USA Inc. BLA9H0912LS-1200PGJ
Part No.:
BLA9H0912LS-1200PGJ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539B
Datasheet:
BLA9H0912LS-1200PGJ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT539B
Shipping
BLA9H0912LS-1200PGJ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539B
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
960MHz ~ 1.215GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
1200W
Voltage - Rated:
106 V