Ampleon USA Inc. BLA8H0910LS-500U
Part No.:
BLA8H0910LS-500U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502B
Datasheet:
BLA8H0910LS-500U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT502B
Shipping
BLA8H0910LS-500U Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502B
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
900MHz ~ 930MHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
90 mA
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
114.5 V