Ampleon USA Inc. BLA6H1011-600,112
Part No.:
BLA6H1011-600,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539A
Datasheet:
BLA6H1011-600,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 48V SOT539A
Shipping
BLA6H1011-600,112 Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
72A
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
600W
Voltage - Rated:
100 V