Ampleon USA Inc. BLA6H0912LS-1000U
Part No.:
BLA6H0912LS-1000U
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-539B
Datasheet:
BLA6H0912LS-1000U.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V SOT539B
Shipping
BLA6H0912LS-1000U Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-539B
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1.03GHz
Gain:
15.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
1000W
Voltage - Rated:
100 V