Murata Electronics BLA31AG600SN4D
Part No.:
BLA31AG600SN4D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
BLA31AG600SN4D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1206 4LN
Shipping
BLA31AG600SN4D Specifications
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLA31
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
60 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)