Murata Electronics BLA2AAG221SN4D
Part No.:
BLA2AAG221SN4D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
BLA2AAG221SN4D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0804 4LN
Shipping
BLA2AAG221SN4D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
EMIFIL®, BLA2
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
50mA
DC Resistance (DCR) (Max):
700mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)