Ampleon USA Inc. BLA1011-300,112
Part No.:
BLA1011-300,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-957A
Datasheet:
BLA1011-300,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V LDMOST
Shipping
BLA1011-300,112 Specifications
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-957A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
16.5dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
15A
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
65 V