Ampleon USA Inc. BLA1011-200,112
Part No.:
BLA1011-200,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-502A
Datasheet:
BLA1011-200,112.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 36V SOT502A
Shipping
BLA1011-200,112 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-502A
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
36 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
150 mA
Power - Output:
200W
Voltage - Rated:
75 V