Taiyo Yuden BKP2125HS101-T
Part No.:
BKP2125HS101-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BKP2125HS101-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 100 OHM 0805 1LN
Shipping
BKP2125HS101-T Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency:
100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
40mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)