Taiyo Yuden BKP1608HS330-TV
Part No.:
BKP1608HS330-TV
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BKP1608HS330-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 1LN
Shipping
BKP1608HS330-TV Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
25mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)