Taiyo Yuden BKP1608HS271-TV
Part No.:
BKP1608HS271-TV
Datasheet:
BKP1608HS271-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 270 OHM 0603 1LN
Shipping
BKP1608HS271-TV Specifications
Impedance @ Frequency:
270 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
110mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)