Taiyo Yuden BKP1005HS330-T
Part No.:
BKP1005HS330-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BKP1005HS330-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 0402 1LN
Shipping
BKP1005HS330-T Specifications
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Impedance @ Frequency:
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)