Taiyo Yuden BKH0603LM601-T
Part No.:
BKH0603LM601-T
Datasheet:
BKH0603LM601-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Shipping
BKH0603LM601-T Specifications
Series:
BK
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
160mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1.5Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)