Taiyo Yuden BKH0603HL500-T
Part No.:
BKH0603HL500-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BKH0603HL500-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 50 OHM 0201
Shipping
BKH0603HL500-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
BKH
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
Impedance @ Frequency:
50 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
580mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)