Eaton - Electronics Division BK-AHCFA-18-R
Part No.:
BK-AHCFA-18-R
Datasheet:
BK-AHCFA-18-R.pdf
Description:
FUSE 3AB 500V 18A AUTO
Shipping
BK-AHCFA-18-R Specifications
Series:
AHCFA
Current Rating (Amps):
18A
Voltage Rating - AC:
500 VAC
Voltage Rating - DC:
500 VDC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)