Taiyo Yuden BK32164L680-T
Part No.:
BK32164L680-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
BK32164L680-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 68 OHM 1206 4LN
Shipping
BK32164L680-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
BK
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
4
Impedance @ Frequency:
68 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
350mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)