Taiyo Yuden BK2125HS601-TV
Part No.:
BK2125HS601-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
BK2125HS601-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Shipping
BK2125HS601-TV Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
BK
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)