Taiyo Yuden BK2125HS150-T
Part No.:
BK2125HS150-T
Datasheet:
BK2125HS150-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 15 OHM 0805 1LN
Shipping
BK2125HS150-T Specifications
Impedance @ Frequency:
15 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)