Taiyo Yuden BK1608LM751-T
Part No.:
BK1608LM751-T
Datasheet:
BK1608LM751-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 750 OHM 0603 1LN
Shipping
BK1608LM751-T Specifications
Impedance @ Frequency:
750 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)