Taiyo Yuden BK1608LL431-T
Part No.:
BK1608LL431-T
Datasheet:
BK1608LL431-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 430 OHM 0603 1LN
Shipping
BK1608LL431-T Specifications
Impedance @ Frequency:
430 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
850mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)