Taiyo Yuden BK1005LL121-T
Part No.:
BK1005LL121-T
Datasheet:
BK1005LL121-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
Shipping
BK1005LL121-T Specifications
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
350mA
DC Resistance (DCR) (Max):
450mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)