Taiyo Yuden BK1005HS102-TV
Part No.:
BK1005HS102-TV
Datasheet:
BK1005HS102-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 0402 1LN
Shipping
BK1005HS102-TV Specifications
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
580mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)