Taiyo Yuden BK0603TS800-TV
Part No.:
BK0603TS800-TV
Datasheet:
BK0603TS800-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0201 1LN
Shipping
BK0603TS800-TV Specifications
Filter Type:
Signal Line
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
180mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)