Taiyo Yuden BK0603LL100-T
Part No.:
BK0603LL100-T
Datasheet:
BK0603LL100-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 10 OHM 0201 1LN
Shipping
BK0603LL100-T Specifications
Impedance @ Frequency:
10 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
250mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)