Taiyo Yuden BK0603HS241-T
Part No.:
BK0603HS241-T
Datasheet:
BK0603HS241-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0201 1LN
Shipping
BK0603HS241-T Specifications
Impedance @ Frequency:
240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
650mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)