Chip Quik Inc. BGA0016-S
Part No.:
BGA0016-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
BGA0016-S.pdf
Description:
BGA-25 (0.4MM PITCH) STENCIL
Shipping
BGA0016-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Proto-Advantage BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
BGA
Number of Positions:
25
Pitch:
0.016" (0.40mm)
Outer Dimension:
1.300" L x 0.900" W (33.02mm x 22.86mm)