JKL Components Corp. BF6100-20B
Part No.:
BF6100-20B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF6100-20B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 550V 5MA 6.5X100MM
Shipping
BF6100-20B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
550V (Start), 230V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
6500 cd/m2
Size / Dimension:
6.5mm x 100mm