JKL Components Corp. BF5165-20B
Part No.:
BF5165-20B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF5165-20B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 800V 5MA 5.6X165MM
Shipping
BF5165-20B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
800V (Start), 400V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
7000 cd/m2
Size / Dimension:
5.6mm x 165mm