JKL Components Corp. BF4418-20B/DK01
Part No.:
BF4418-20B/DK01
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF4418-20B/DK01.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 1400V 5MA 4.1X418MM
Shipping
BF4418-20B/DK01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp Assembly
Voltage:
1400V (Start), 765V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
15000 cd/m2
Size / Dimension:
4.1mm x 418mm