JKL Components Corp. BF4183-20B
Part No.:
BF4183-20B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF4183-20B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 900V 5MA 4X183MM
Shipping
BF4183-20B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
900V (Start), 365V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
15000 cd/m2
Size / Dimension:
4.0mm x 183mm