JKL Components Corp. BF4142-20B
Part No.:
BF4142-20B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF4142-20B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 800V 5MA 4.85X142MM
Shipping
BF4142-20B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
800V (Start), 260V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
9500 cd/m2
Size / Dimension:
4.85mm x 142mm