JKL Components Corp. BF3360-20B
Part No.:
BF3360-20B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF3360-20B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 1500V 5MA 3X360MM
Shipping
BF3360-20B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
1500V (Start), 785V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
31000 cd/m2
Size / Dimension:
3.0mm x 360mm