JKL Components Corp. BF3240-UV1
Part No.:
BF3240-UV1
Datasheet:
BF3240-UV1.pdf
Description:
CCFL UV LAMP 1150V 5MA 3X240MM
Shipping
BF3240-UV1 Specifications
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Ultraviolet (UV) Narrow Spectrum
Voltage:
1150V (Start), 500V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
1600µW, cm2 @ 1"
Size / Dimension:
3.0mm x 240mm