JKL Components Corp. BF3100-UV1
Part No.:
BF3100-UV1
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF3100-UV1.pdf
Description:
CCFL UV LAMP 650V 5MA 3X100MM
Shipping
BF3100-UV1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Ultraviolet (UV) Narrow Spectrum
Voltage:
650V (Start), 260V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
1600µW, cm2 @ 1"
Size / Dimension:
3.0mm x 100mm