JKL Components Corp. BF26409-31B
Part No.:
BF26409-31B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF26409-31B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 1540V 5MA 2.6X409MM
Shipping
BF26409-31B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
1540V (Start), 730V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
36000 cd/m2
Size / Dimension:
2.6mm x 409mm