JKL Components Corp. BF26240-24B
Part No.:
BF26240-24B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
BF26240-24B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 1250V 5MA 2.6X240MM
Shipping
BF26240-24B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
1250V (Start), 505V (Operating)
Current:
5 mA
Output:
30000 cd/m2
Size / Dimension:
2.6mm x 240mm