NXP USA Inc. BF1109WR,115
Part No.:
BF1109WR,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
BF1109WR,115.pdf
Description:
RF MOSFET 9V CMPAK-4
Shipping
BF1109WR,115 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
N-Channel Dual Gate
Frequency:
800MHz
Gain:
20dB
Voltage - Test:
9 V
Current Rating (Amps):
30mA
Noise Figure:
1.5dB
Current - Test:
Power - Output:
Voltage - Rated:
11 V