Panduit Corp BEC38-A-T20
Part No.:
BEC38-A-T20
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
BEC38-A-T20.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE ADHESIVE
Shipping
BEC38-A-T20 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle
Type Attributes:
Side Entry
Opening Size:
0.380" (9.65mm)
Mounting Type:
Adhesive
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
1.460" (37.08mm)
Width:
1.240" (31.50mm)
Height:
0.520" (13.21mm)