Milont Technology Co., Ltd BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM
Part No.:
BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM
Manufacturer:
Milont Technology Co., Ltd
Category:
Light Curtains
Package:
Datasheet:
BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM.pdf
Description:
The BEBK-3SG series safety grati
Shipping
BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Milont Technology Co., Ltd
Series:
BEBK-3SG
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Protection:
Hand/Arm
Detection Capability:
Protective Height:
Number of Beams:
28
Beam Pitch:
20mm
Operating Range:
0.5m ~ 30.0m
Features:
Blanking
Ingress Protection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-10°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
10 ~ 30VDC
Reset All
Search Similar
Result:
BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM FAQ
1. How to order BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BEBK-3SG-20D-28N-L1-N/P-C-C-540MM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)